Poskytovatelia pôžičiek


Akulaku

Akulaku


Akulaku je najväčšou online úverovou inštitúciou v juhovýchodnej Ázii. Pôsobí na trhoch v Indonézii, Malajzii, Vietname a na Filipínach. Spoločnosť má 1 600 zamestnancov a 15 mil. registrovaných užívateľov. Od svojho vzniku poskytla pôžičky v hodnote prevyšujúcej 650 mil. USD pre viac ako 2,5 milióna klientov. Medzi jej akcionárov patria okrem iných i významné spoločnosti akými sú Alibaba, vlastík spoločnosti AliExpress (cez svoju finančnú spoločnosť Ant Financial), IDG Ventures, Sequoia Capital a Fidelity Investment Group.


Spoločnosť ponúka krátkodobé hotovostné pôžičky a splátkové úvery na kúpu spotrebného tovaru. Pri splátkových úveroch spoločnosť predáva tovar cez vlastnú eCommerce platformu a tiež spolupracuje s viac ako 90 000 online obchodmi, v ktorých je platba cez Akulaku priamo integrovaná do ich elektronického predajného procesu.


Priemerná výška poskytnutých hotovostných pôžičiek je 45 EUR s dobou splatnosti 30 dní. Priemerná výška splátkových úverov na kúpu tovaru je 120 EUR so splatnosťou maximálne 12 mesiacov.


Spoločnosť je regulovaná licenciou na poskytovanie financovania od OJK (Indonéskeho finančného regulátora) a licenciou pre poskytovanie úverových a investičných služieb od SEC (Security and Exchange Commission) vo Filipínach.


Víziou spoločnosti je vytvoriť bezhotovostnú spoločnosť prostredníctvom spotrebiteľského financovania v juhovýchodnej Ázii.


Spoločnosť Akulaku poskytuje všetkým našim investorom, ktorí investujú do jej pôžičiek garanciu spätného odkupu pohľadávky pre prípad, že by dlžník meškal so splátkou viac ako 60 dní. Akulaku si tiež necháva podiel vo všetkých pôžičkách v minimálnej hodnote 10 %.


www.akulaku.com